Vše je napsané ve hvězdách... musíme v nich však umět číst a věřit.

Dragon Age - Saranghae (s věnováním)

23. března 2010 v 19:16 | Mash!nkaB00M |  Něco, co považuji za nezbytné v mém životě
Znovu pod čarou, tentokrát ale kvůli věnování ^ ^ Tato povídka je věnována Kame, mé strááášně dobré kamarádce, kterou mám vážně moc ráda <3 :) Nemůžu to ani slovy popsat, abych to nepřehnala a ani abych to nepodcenila :D A tady už je povídka. Jen - slovo Saranghae znamená v korejštině milovat.,,Nebylo to moc brzy, že ne?" Uhnul očima. Něco k té dívce před ní cítil, tím si byl jistý.
,,Nevím. Musím si to ještě ozkoušet," usmála se a on její výraz opětoval. Z toho pohledu ho zahřálo u srdce.
,,Pak bych ti to měl poskytnout." Prohlédl si ji. Měla ve tváři napůl chtivý a napůl stydlivý pohled. Nebyl si jistý, co to znamená, ale věděl, že to má co do činění s tím, co se právě stalo. Ještě ji pozoroval zezadu, když kráčela vpřed zbořeninami chrámu. Šla rázně, ale tiše. Nechtěla nic v chrámu poničit, ale zároveň chtěla, aby z ní vyzařovalo sebevědomí. A to se jí povedlo. Morrigan a Sten na ní doslova lpěli očima a pozorovali každý její krok. Alistair se rozhlédl kolem. Vše napovídalo tomu, že to tu bylo kdysi nádherné..., kdysi.
Sklopil hlavu a upřel pohled na to, co držel v ruce. Chtěl jí to už dlouho dát a věděl, že to ocení, stále ale pociťoval strach. Strach z toho, co řekne. Skousl si spodní ret. Pak znovu upřel pohled na nicnetušící Kame. Mám? chvíli se rozmýšlel a pak ji doběhl a lehce se dotkl jejího ramena...
,,Co prosím?!" Ovládl se a nezačal ječet, však to způsobilo, že zachraptěl. ,,Já že... si ji mám vzít?" Odvrátil hlavu od Kame a podíval se na svojí budoucí manželku. Povzdechl si.
,,Pak je tedy rozhodnuto. Alistair a Anora uzavřou sňatek." Alistair sledoval, jak se Sněm rozpouští. Sledoval, jak se Kame otočila a odcházela pryč.
,,Proč jsi mě udělala králem?" vyjel na ni hned, co ji uviděl. Kame neodpověděla, jen mlčela a dívala se jinam. Uchopil ji za bradu a přitáhl si ji k sobě. ,,Já tě miluji. Jak jsi mi to mohla udělat?" Všiml si jejích slz. Pustil ji.
,,Bude... bude to tak nejlepší." odpověděla po chvíli a hbitým pohybem si setřela slzy. Stále odmítala se mu podívat do očí.
,,Ne, to nebude. Podívej se na mě," Otočil její hlavu k němu a podíval se jí zpříma do očí. Nevzpírala se. ,,Mohlo to být jinak. Jsi... dcerou teyrna Couslanda, ne? Mohlo to být jinak."
,,Já bych byla hrozná královna. Bylo by to katastrofální." Vysmýkla se mu a otočila se k němu zády.
,,Jenže teď lidstvo pocítí, že jsem hrozný král! Nemůžu -"
,,A proč si myslíš, že jsem řekla právě Anoře, aby si tě vzala? Bude aspoň dobrou a spravedlivou královnou!" vykřikla Kame a už podruhé si utřela slzy. Alistair mlčel. Pak se otočil a nechal ji být. Ještě než odešel z místnosti, utrousil: ,,Dobře se vyspi. Potřebujeme někoho, kdo s tím skoncuje."
Ještě než šel spát, přemýšlel o událostech, které se toho dne staly. Bylo toho dost a dost. Nejdříve ho zradí ta, kterou miluje, poté ho donutí, aby se vyspal se svojí největší nepřítelkyní... Alistair zapochyboval, že ho vůbec ještě miluje. Pak se ale otočil na bok a naslouchal tichu.
Jenže ticho nebylo. Kdesi v hradě slyšel tlumené vzlyky. Nikdy ji neslyšel plakat, ale přesně věděl, komu patří. Alistair celý ztuhl a poslouchal dál. Rvalo mu to srdce.
Vstal z postele a v naprosté tmě si oblékl jen kalhoty. S horním dílem oblečení se neobtěžoval. Tiše našlapoval, aby nevzbudil Anoru a vyšel z ložnice. Přišel až k jejím dveřím a chvíli poslouchal její pláč. Pak bez varování otevřel dveře na škvírku a vstoupil. Zavřel za sebou dveře a díval se do tmy, kde tušil její tělo a ztrápenou duši.
Vypadalo to, že ho ani nevnímá, že si ho ani nevšimla. Posadil se na kraj její postele a položil jí ruku na rameno. Kame se s leknutím otočila a zkoumala jeho lehce vykreslenou postavu v měsíčním světle. Trochu se odstrčila. Těžko říct, jestli ze soucitu, lehl si k ní na postel vedle ní a pevně ji objal.
,,Promiň. Promiň, promiň." začal šeptat. Kame jeho objetí neopětovala a Alistair se tomu nedivil. Jen ji držel.
Položil ji zády na postel. Rukou jí začal přejíždět po břiše a hladit ňadra.
,,Co to děláš?!" Skoro vyjekla, pak ale pochopila. ,,To... to přece nemůžeš!"
,,Kdo říkal, že mám Anoru milovat a být jí věrný? Ani nechci být, zvlášť, když pode mnou leží první člověk, který mi poskytl to potěšení. A já se chci postarat o to, aby byl i poslední," zašeptal jí do ucha a políbil ji. Od té chvíle se Kame nechala.
Alistair vládl dobře s Anorou po boku. Některá rozhodnutí si nechal poradit, avšak u některých si zarputile držel svého a byl se schopný o tom i hádat třeba několik dní. Pak vždy několik dní zase Alistair trucoval, a tak za něj chvílemi vládla Anora. ,,Králové netrucují," domlouvala Anora svému manželovi. ,,Až na poslední generaci Theirinů, bratra a mě." zněla pokaždé odpověď a když to řekl, Alistair vždy v takové slovní přestřelce vyhrál. Byli dobrý pár a doplňovali se. Jen jedna věc mezi nimi zůstala nedoplněna - a tou byl jejich život mimo veřejnost.
Nikdo totiž nevěděl, že Alistair vlastně několikrát za týden docházel do Kameiny ložnice. ,,Nezáleží na tom, koho si vezmu pro dobro Fereldenu," říkával, ,,miluji ji a nehodlám to měnit."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

BAF xD

LEK :D 59.4% (19)
Cože? 9.4% (3)
*kopanec mezi nohy* 15.6% (5)
Jinak v pohodě? 9.4% (3)
Ty si divná :D 6.3% (2)

Komentáře

1 Janette. Janette. | 4. února 2011 v 20:45 | Reagovat

Krásný x))

2 MirandaAraceli34 MirandaAraceli34 | E-mail | Web | 19. listopadu 2011 v 21:15 | Reagovat

I guess that to get the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/home-loans">home loans</a> from banks you ought to have a good motivation. Nevertheless, one time I have received a secured loan, because I was willing to buy a building.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama