Vše je napsané ve hvězdách... musíme v nich však umět číst a věřit.

Warcraft : Buď, a nebo..?

8. června 2009 v 11:01 | Mashinka and her stroywoodtse s.r.o.
Tak tady je první kapitola s názvem:
Zatraceně velké stěstí
pod perexem.Zatraceně velké stěstí

Matka Khud'ghar, trollka Goren'shan, byla převelice inteligentní žena. Její azurově modrá pleť byla proslaven po celém Orgrimmaru. Nejeden troll i ork by po ní toužil. Její srdce však náleželo jinému. Sheon'ge patřil mezi nejsilnější mágy Orgrimmaru a spousta trollů si dě lala zálusk na jeho sílu. Po narození Khudu'ghar se Sheon'ge vydal na dlouhou cestu, aby pomstil pád Razor Hillu.
"Už to odkládám moc dlouho, Goren'shan. Musím odejít. Starej se o dítě dobře. Nechť její odvaha a čest dotýká se hvězd. Její jméno nechť Khudu'ghar." Nad děTátkem se zvedl pomyslný meč a pokřtil dítě zlatou sprškou.
Po odchodu Sheon'gea nastala vláda, kterou Orgrimmar neviděl. Všechny děti, které měly otce či matku silné, musely být použity jako živý štít proti čím dál víc silnějším útokům Aliance. Jen ty děti, které stihli převézt k nejbližšímu lékaři, přežily. Děti umíraly na bojištích. A Khudu'ghar měla být jeden z nich.
"Já neumím kouzla. Umím jen vařit a sbírat byliny." lhala Goren'shan, když přišlo na osudný den - odsouzení Khudu'ghar na bojiště.
"Já chápu, Goren'shan, že chceš dítě chránit," Výraz v soudcově obličeji se nezměnil, "ale jsi velmi inteligentní a Sheon'ge byl nejsilnější bojovník v Hordě. Nemůžeme udělat výjimku. Buď odevzdáš dítě dobrovolně, nebo ti ho vezmeme násilím."
"Vy..." zavrčela Goren'shan. Chvíli přemýšlela, pak ale vyprostila ruku ze závojů svých černých šatů a nad kolébkou Khudu'ghar začala odříkávát: "Její čest a odvaha rýsují se nechť, neb jednou ona postaví se, přežije a bude jako Sheon'ge." A uronila slzu nad vzpomínkou Sheon'gea. Slza vždy stvrdí kouzlo a zdvojnásobí ho, říká trollské pořekadlo. A tak se také stalo. Khudu'ghar odnesli na výchovu do Undercity a Goren'shan zemřela ve své zoufalosti ze ztráty Sheon'gea a Khudu'ghar.
V Undercity Khudu'ghar vyrůstala mezi dětmi, stejně jako ostatní. Ona byla přece jen jiná. Ostatní děti byly napůl mrtvoly a odevšaď vykukovaly kousky masa nebo kostry. Žádné dítě si však nikdy nevšimlo, že je Khudu'ghar jiná. Ale něco bylo špatně. Všechny dívky z okolí Khudu'ghar byly warlocky, mágy nebo léčitelky, ovládaly kouzla, jenže Khudu'ghar nikdy žádné kouzlo nešlo a její umění s mečem bylo zjevné. Rada nemrtvých byla vůči Khudu'ghar bezradná. Měli jen jedno vysvětlení: Sheon'ge při narození Khudu'ghar vyslovil kouzlo, které ji udělalo válečníkem.
Od té doby byla Khudu'ghar vychovávána společně s chlapci - válečníky. Její trenér se jmenoval Lorthen a byl to ork. Nebyl zvyklý na malé děti, zvláště na dívky, když je vyučoval. Khudu'ghar neměla žádnou protekci a tak každý den, noc co noc, trénovala, jen aby se zavděčila Lorthenovi.
Ale protože byl Lorthen přece jen star a trénoval již jen z posledních sil, přišla jeho poslední hodinka. Ale trochu jinak, než přirozenou smrtí.
Khudu'ghar trénovala jako každý den po probdělé noci, a Lorthen nad ní pouze stál a jeho tvrdé rysy a kamenný pohled přihlížel nevyrovnanému duelu s jedním z chlapců. Khudu'ghar padla poražena a těžký meč s hlasitým žuchnutím spadl na zem. Khudu'ghar měla na sobě tvrdou zbroj, dvakrát těžší než její tělo. Lorthen přišel k bezvládnému tělu sličné trollky, která mezitím vyrostla v patnáctiletou dámu.
"Jsi slabá." pronesl lhostejně a převrátil ji nohou na záda.
"Já vím. Já..budu trénovat." vydechla Khudu'ghar a pokusila se vstát. Nevyšlo jí to a znovu se svalila na zem.
"Jsi moc slabá na trénink. Jsi dívka. A dívky nemají být válečnice. Nemohou do války." Ledový hlas z něj přímo čišel.
"Já za to....nemůžu..." pokusila se protestovat.
"SKLAPNI!" zařval Lorthen a vší silou kopl do Khudu'ghar."Můžeš za to! Tvůj otec byl srab a srabi umírají! Razor Hill padl a on ho šel pomstít? Pch! Byl to idiot, pitomec! Chípnul ve vá-" Lorthen strnul. Khudu'ghar nejdřív nechápala, ale pak uviděla krvavý meč vycházející z jeho hrudi. Mimoděk viděla smrt svého trenéra. Nahnula se na stranu a uviděla nočního elfa. Nočnímu elfovi svítily bledé oči a na první pohled bylo znát, že Lorthena nenáviděl. Noční elf, svalnatý muž s bílými vlasy zářící kolem něj, pohlédl na Khudu'ghar. Teprv teď si Khudu'ghar uvědomila, že má pod očima pečetě. Ale nebyly to pečetě - spíš malůvky. Noční elf na ni zíral, rychlým trhnutím vytáhl meč z Lorthena, až se všude rozstříkla krev. Pár kapek dopadlo i na Khudu'ghar. Pevně zavřela oči a čekala na smrt jako její trenér. Ale noční elf udělal nečekané - podal Khudu'ghar ruku a transportoval se s ní do země elfů, mezi Alianci. Mocně zařval a zvedl Khudu'ghar ruku. Kolem toho nočního elfa se seběhla tlupa nočních elfů. Jakási žena na ni seslala kouzlo, které ji spoutalo. Začali se dohadovat nějakou řečí, které Khudu'ghar nerozuměla. Poté ji dotáhli do nějaké místnosti. Přede dveřmi jí zavázali oči černým šátkem. Někdo, jehož pohlaví nedokázala Khudu'ghar přesně určit, ji popadl za vlasy a vší silou ji mrštil přes místnost. Její tělo se dotklo nějakých nohou. Znovu ji někdo popadl za vlasy a donutil jí kleknout si a sklonit hlavu. Pak ji pustili. Stále měla svázané nohy a ruce a zavázané oči. Kdosi před ní těžce povstal. Trhnutím z ní strhl pásku přes oči a zvedl jí bradu. Khudu'ghar uviděla nočního elfa, ale tento byl jiný. Byl silnější. Daleko silnější. Khudu'ghar vzdychla úžasem. Právě se koukala do bledých očí krále nočích elfů.
Pokračování příště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kumiko-chan twoje SB Kumiko-chan twoje SB | Web | 8. června 2009 v 16:15 | Reagovat

začína to dobre :)

2 Yutaha SB Yutaha SB | Web | 9. června 2009 v 6:31 | Reagovat

suhlasim s Kumiko

3 SBénko Ewqua nebo i Sushinka vyber si =D SBénko Ewqua nebo i Sushinka vyber si =D | Web | 14. června 2009 v 12:32 | Reagovat

Super! Povedené! HOOODNĚ povedené! :-D  :-)  :-D  8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama